Športni dan za učence od 6. do 9. razreda

Torek, 3. 10. 2023

PUSTOLOVSKI PARK KRVAVEC, KOLESARJENJE (okolica Medvod) IN POHODNIŠTVO & ŠPORTNE IGRE (okolica šole, Zbiljska Dobrava) za 6. do 9. razred

POHODNIŠTVO & ŠPORTNE IGRE

Zbor učencev: 8.30 pred šolo, odhod 8.50. Prihod nazaj pred šolo okoli 12.30. Učenci med pohodom ne smete zapuščati ali se kakorkoli oddaljevati od skupine. Držite se navodil učiteljev spremljevalcev!

Pohod bo potekal v okolici šole in je pretežno ravninski. Športne igre potekajo na Zbiljski Dobravi.

Na pohodu je obvezna ustrezna športna obutev, športna oblačila, manjši nahrbtnik, zaščita proti soncu (krema, klobuček, šilt-kapica, rutka …), dovolj pijače (najmanj 1.5 litra vode), zaščita proti klopom ter kak evro za sladoled (neobvezno).

Kosilo za naročene učence bo po prihodu nazaj v šolo.

KOLESARJENJE V OKOLICI MEDVOD

Zbor učencev: 8.30 pred šolo, odhod 8.50. Prihod nazaj pred šolo okoli 12.30. Učenci med kolesarjenjem ne smete zapuščati ali se kakorkoli oddaljevati od skupine. Držite se navodil učiteljev spremljevalcev!

Kolesarjenje bo potekalo v širši okolici Medvod. Skupine bomo organizirali pred odhodom, na voljo pa sta pretežno ravninska trasa ter gorsko-ravninska kombinacija. Trase vam pred odhodom sporočijo učitelji, ki bodo vodili posamezne skupinice. Za kolesarjenje morate imeti tehnično urejeno kolo (urejene zavore, ustrezen tlak v gumah, urejen menjalnik, ostala tehnična oprema) in kolesarsko čelado ter seveda opravljen kolesarski izpit. Oblečeni bodite v primerna športna oblačila in obutev, s seboj imejte manjši nahrbtnik, vsaj 1 liter tekočine in kak evro za sladoled na poti (neobvezno).

Malico dvigne in razdeli organizator dogodka. Kosilo za naročene učence bo po prihodu nazaj v šolo.

Opozorilo: v kolikor učenec na športnem dnevu nima urejenega kolesa, kot je zahtevano in ustrezne kolesarske čelade, ga učitelj prerazporedi na pohod.

PUSTOLOVSKI PARK KRVAVEC

Zbor učencev: 6.50 pred šolo, odhod z parkirišča ŠD Medvode !!!7.10.!!!

Prihod nazaj okoli 14.30. Učenci med dejavnostmi ne smete zapuščati ali se kakorkoli oddaljevati od skupine. Držite se navodil učiteljev spremljevalcev ter osebja Pustolovskega parka Krvavec!

Na dejavnosti je obvezna ustrezna športna obutev, športna in dovolj topla oblačila, kapa, rokavice ter manjši nahrbtnik in dovolj pijače (najmanj 1.5 litra vode).

Kosila za naročene učence po prihodu nazaj v šolo ni.

Vodja športnega dneva: Darja Zaplotnik, prof.